O spektaklu

FABUŁA

„Tańczący z Orłem” to opowieść o potędze siły życia, o miłości i połączeniu z własnym duchem.

BOHATER spektaklu zapomniał o swoich dawnych marzeniach. Wyparł z życia samego siebie i utracił swoją sprawczą moc. Nie może już tuszować niepowodzeń, pustki i głodu miłości. Znalazł się w życiowym zaułku, a jego nagłe załamanie ukazało mu tunel bramy życia.

Stamtąd widzi swoją śmierć i słyszy głos, z którym negocjuje powrót do świata żywych. Istnieje jednak warunek, pełna zgoda na niewiadomą w podróży do swojego przeznaczenia. BOHATER boi się niewiadomej. Wie, że nic nie będzie już takie samo, a przewodnikami w drodze do odzyskanego „Ja” mają być BAŚNIARKA I PIEŚNIARZ. Istnieć może tylko jedna decyzja. BOHATER podejmuje wyzwanie, chce żyć, chce kochać i mówi TAK. Czuje ciepło i słyszy jak jego serce zaczyna znowu bić. Dostaje nową szansę, nowe życie za życia.

Wyrusza w podróż do samego siebie, by stać się „Tańczącym z Orłem”.

BAŚNIARKA toczy legendę, mądrości przodków i opowiada drogę transformacji „Tańczącego z Orłem”.
Ballady PIEŚNIARZA to przekazy, które wskazują życiowe rozwiązania pomagające BOHATEROWI przekraczać kolejne progi życiowych wtajemniczeń.

„Tańczącym z Orłem” w poczuciu odzyskanej mocy dociera do „Świętej Góry”. Jego odwaga tryumfuje w wychodzeniu na przeciw własnemu przeznaczeniu i połączeniu z własnym duchem. Jego odwaga pozwala mu otworzyć swoje serce. Teraz jest gotów na spotkanie miłości swojego życia, która czeka na końcu drogi.

Na scenie opowieść BAŚNIARKI i ballady PIEŚNIARZA splatają świat legendy ze światem realnym, a mądrość flirtuje z humorem.

UTWORY SPEKTAKLU

"Ścieżka Duszy"
"Bizon"
"Orzeł"
"Wąż"
"Mustang"
"Wrona"
"Sarna"
"Jastrząb"

"Tęczowy Ptak"
"Kryształ Marzeń"
"Koliber"
"Żurawie"
"Opos"
"Sekret"
"Biały Anioł"
"Czarny Koń"

Ballady napisane sercem.
Słowa ballad dotykają prostych prawd, tych, o których trudno tak zwyczajnie powiedzieć. Wyśpiewane – łatwiej trafiają do serca; stają się oczywistą prawdą o życiu takim, jakim je przeżywamy.

Odbiorca tekst za tekstem poznaje historię „Tańczącego z Orłem” i odnajduje podobieństwa do własnego życia, wyrusza we własną emocjonalną podróż.
Ta atmosfera zdecydowanie wyróżnia spektakl spośród innych wydarzeń artystycznych.

Przyjazna muzyka
Muzyka grana na gitarze akustycznej uzupełniona aranżacjami perkusyjnymi tworzy sprzyjający klimat dla wyjątkowych przeżyć, które odbiorca zapamięta na zawsze.

Obsada główna

Gościnnie: